SŠ, ZŠ a MŠ Praha 10, Chotouňská 476

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Charakteristika školy

Školy při FNKV > Shrnutí

     Naše škola zajišťuje výchovně vzdělávací činnost pro děti, které jsou pacienty Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Je umístěna přímo v areálu FNKV neboť vzdělávání je uskutečňováno u ležících pacientů na lůžkových odděleních plastická chirurgie, popáleniny a dětská interna. Škola disponuje potřebným vybavením a prostorem k zajištění vzdělávání (učebny, herny, pokoje na jednotlivých odděleních, didaktické pomůcky apod.).
   Organizace výchovně vzdělávacího procesu je koordinována s provozem zdravotnického zařízení tak, aby nebyl narušen léčebný proces. Vzdělávány jsou děti chronicky nemocné, děti s vývojovými vadami, děti s infekčním onemocněním, děti po úrazech ohrožujících život, děti po reparacích a kosmetických úpravách.
     Škola spolupracuje s Pedagogickou fakultou UK a VOŠ sociálně pedagogickou a teologickou JABOK, jejichž studenti pravidelně každý rok docházejí na náslechy  a vykonávají zde potřebnou praxi. K dalším úkolům školy patří průběžné vzdělávání učitelek ve speciálně-pedagogické oblasti (zaměření na činnost somatopedické sekce).


 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky